10 zalet hokerów kuchennych

eHokery.pl
 | 08/03/21

Dziesięć zalet hokerów kuchennych, które warto poznać.

 

Hoker to stołek o ponadprzeciętnej wysokości. Przyjrzyjmy się dzisiaj zaletom hokerów kuchennych, które decydują o ich wygodzie, inspirują do tworzenia ciekawych aranżacji i odpowiadają na pytania dotyczące ich przydatności.

1. Dlaczego ponadprzeciętna wysokość jest przydatną zaletą hokera w kuchni?

hoker gordon black granatowe velvet

Przy aranżowaniu kuchennej zabudowy szczególną uwagę zwracamy na ergonomię pracy. Wiele wykonywanych tutaj czynności wymaga pozycji stojącej i swobodnego poruszania się pomiędzy miejscami przechowywania produktów i naczyń, blatem roboczym, zlewozmywakiem i kuchenką do gotowania. Przyjęto, że standardowa wysokość szafek i blatów kuchennych powinna kształtować się na poziomie około 85 cm. Ciągłe stanie podczas dłuższych prac związanych z przygotowaniem potraw bywa jednak męczące, a ciało domaga się choćby chwilowego wytchnienia dla nóg i kręgosłupa. Zwykłe krzesło nie będzie wygodnym oparciem przy tej wysokości roboczego blatu, ale smukły hoker pozwoli Ci na odpoczynek bez konieczności przerywania zajęć.

2. Jak zaadoptować hoker kuchenny do przestrzeni jadalnej?

Hokery kuchenne sprawdzą się doskonale przy aranżacjach, w których wysoki blat stanowi również miejsce do spożywania posiłku. Zabieg taki może być wynikiem niewielkiego metrażu, który wyklucza obecność tradycyjnego stołu lub zamierzonej stylizacji przewidującej inne rozwiązania. We współczesnych aranżacjach często przybierają one formę barowego kontuaru lub kuchennej wyspy.

3. Jak wykorzystać zalety regulowanej wysokości?

Za wyznacznik normy standaryzującej wysokość kuchennych mebli przyjęto 170 cm, czyli przeciętny wzrost dorosłego człowieka. Wiadomo jednak, że uśredniony wskaźnik często odbiega od indywidualnych cech. Produkowane obecnie hokery kuchenne dostępne są w różnych wariantach wysokości lub wyposaża się je w teleskopowy podnośnik regulujący wysokość siedziska. Ta niewątpliwa zaleta umożliwia dokładne dopasowanie krzesła do wzrostu domowników.

4. Do czego przydają się mobilne zalety kuchennego hokera?

Współczesne modele hokerów często wyposażone są w obrotowe siedziska, które znacząco zwiększają zakres wykonywanych przy nich czynności. Jest to na pewno sporym ułatwieniem przy sięganiu w odleglejsze partie kuchni i obszary, które masz za swoimi plecami. Możesz również wybrać model, którego podstawa zaopatrzona jest w funkcjonalne kółka umożliwiające przemieszczanie. Ma to istotne znaczenie przy niedyspozycjach fizycznych użytkownika lub przy częstym przenoszeniu mebla w inne obszary domu. 

5. Czy kuchenny hoker jest wygodny?

Dzisiejszy rynek meblarski proponuje klientowi całą gamę hokerów. Prócz swojego pierwotnego kształtu smukłego stołka z podparciem na nogi, znajdziemy modele z niewielkim oparciem dla lędźwi, rodzaje krzesła z oparciem wspierającym plecy lub miękkie fotele z podłokietnikami. 

6. Jaki wpływ na różnorodność stylistyczną mają surowce użyte do produkcji hokera?

Do wykonania kuchennego hokera wykorzystuje się rozmaite tworzywa, które decydują o stylu w jakim wykonany jest mebel. Zarówno klasyczne jak i tchnące nowoczesnością formy chętnie sięgają po drewno i metal dla wyważonej i stabilnej podstawy lub nóg oraz naturalną bądź ekologiczną skórę, tworzywo sztuczne i materiały tapicerskie dla siedziska. Przy takiej różnorodności surowca rosną również możliwości aranżacyjne. W zależności od Twojego zamysłu kompozycyjnego możesz wykorzystać hokery jako element doskonale wpasowujący się w nastrój zabudowy lub potraktować je jako zwracający uwagę kontrapunkt.

7. Jak bogata jest oferta kolorystyczna?

Niewątpliwą zaletą hokerów kuchennych jest spora gama kolorystyczna, która podporządkowuje się gustom klientów i najnowszym trendom designerskim. W sklepach meblowych znajdziesz je w podstawowej czerni i bieli, w niezwykle ostatnio modnych odcieniach szarości, granatowe i w butelkowej zieleni oraz w tonacjach beży i brązów. Branży meblarskiej nie ominęło także zapotrzebowanie na zdecydowany kolor czerwieni, żółci, pomarańczy czy fioletu.

8. Jak wykorzystasz zalety hokera kuchennego przy sprzątaniu?

Tworzywa i smukłe kształty barowego stołka ułatwiają utrzymanie mebla oraz powierzchni kuchennych w czystości. Wysoka podstawa siedziska udogadnia czyszczenie podłogi, na której czasem całkiem niespodziewanie lądują produkty spożywcze. Stabilne modele (w sytuacji awaryjnej) pewnie zdarzy Ci się wykorzystać jako cokół do sięgania w górne partie szafek.

9. Czy hoker może pomóc w szybkiej modernizacji kuchni?

Gruntowny remont w kuchni to rewolucja w całym domu i spory wydatek. Czasami jednak do zmiany wizerunku wystarczy niewielka kosmetyka i wyposażenie w nowe, przyciągające wzrok dodatki w umiarkowanej cenie. Takim powiewem świeżości w Twojej kuchni może okazać się zakup ciekawego hokera kuchennego.

10. Ile kosztuje hoker w dobrej jakości?

Cena hokera kuchennego zależy w dużej mierze od stopnia skomplikowania modelu, materiałów użytych do jego wykonania i kalkulacji producenta. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego i skorzystania z szeregu promocji.

Przeczytaj więcej:

Typy hokerów - jak wybrać odpowiedni

Idealny hoker do kuchni - trzymaj się tych 5 zasad!

 

Wróć