Przydomowy pojemnik na odpady – pomagamy wybrać

eHokery.pl
 | 14/09/21

Kuchnia to serce domu! Nie może w niej zabraknąć sprzętów i mebli ułatwiających przechowywanie porcelany czy żywności.

Warto pamiętać, że choć pojemnik na odpady nie kojarzy się pozytywnie, to także stanowi niezbędne wyposażenie kuchni. Nie wyobrażamy sobie, aby mogło go zabraknąć! W trosce o środowisko naturalne oraz komfort przygotowywania posiłków i wyrzucania odpadów przygotowaliśmy dla Was artykuł o tym, jak wybrać odpowiednie pojemniki na odpady. Skorzystaj z naszych rad i ciesz się łatwiejszą segregacją odpadów!

 

Najlepszy pojemnik na odpady do kuchni!

Decydując się na pojemnik na odpady do kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Na czym skupić się podczas zakupów? Po pierwsze zastanówmy się, jakie możliwości aranżacyjne daje nam kuchnia. Co to oznacza w praktyce? Nie wszyscy możemy pozwolić sobie na duży pojemnik na odpady, nie mówiąc już o kilku. Dlatego po prostu sprawdźmy, ile miejsca mamy pod zlewem, bo to właśnie tam najczęściej umieszczamy kosze na śmieci. Jeśli wiemy już, na jaki rozmiar kosza możemy sobie pozwolić, obejrzyjmy uważnie różne modele.

Dobrym wyborem okazują się pojemniki z gotowym systemem segregacji śmieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością oddzielimy odpady i tym samym zyskamy pewność, że niektóre z nich zostaną poddane recyklingowi. Kosz na śmieci do segregacji stanowi jedną spójną całość. Składa się z górnego pojemnika, środkowej szuflady oraz dolnego pojemnika. To świetna propozycja, jeśli zależy nam na kompaktowym rozwiązaniu. Posiada dwie komory rozdzielone przegrodą, z wygodnym uchwytem mocującym worki na śmieci. Dużym ułatwieniem podczas obsługi kosza są obrotowe kółka, dzięki którym bez problemu możemy przestawić pojemnik.

Z kolei zewnętrzne pojemniki na odpady zdecydowanie powinny być większe od kuchennych. Komplet produktów składa się zazwyczaj z trzech kolorowych kubłów, które są bardzo łatwe w obsłudze. Pokrywę otwiera się bez użycia siły.

Warto dodać, że produkty dostępne w naszym sklepie internetowym spełniają wymogi polskich i europejskich norm w zakresie pojemników do gospodarki odpadami. Jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz, który pojemnik nadaje się do segregacji wybranych odpadów, podpowiadamy!

 

Czym powinien charakteryzować się pojemnik na odpady?

Kubły na śmieci, zarówno te w domowej kuchni, jak i te ustawione na zewnątrz, powinny wyróżniać się wysokiej jakości specyfikacją. Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. W przypadku produkcji pojemników bardzo dobrze sprawdza się jakościowe tworzywo sztuczne, odporne na pęknięcia i zniszczenia. Gwarantuje długi czas eksploatacji nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Tworzywa te są także odporne na promieniowanie słoneczne. Pokrywa działa bezawaryjnie. Wymiary pojemników powinny być dostosowane do potrzeb domowników.

 

Czy kolor pojemnika na odpady ma znaczenie?

Oczywiście, że tak! Kolory kubłów na śmieci informują nas o tym, który pojemnik jest przeznaczony na dany rodzaj odpadów. Do niebieskiego pojemnika wyrzucamy papier, czyli między innymi gazety, książki, zeszyty czy opakowania kartonowe. Do żółtego – plastikowe butelki po napojach (bez nakrętek), elementy metalowe oraz opakowania po kosmetykach i artykułach spożywczych. Z kolei w kuble zielonym lądują przedmioty szklane, zarówno kolorowe, jak i bezbarwne.

Obecność różnych pojemników na odpady w domu jest bardzo ważna, ale pamiętajmy o tym, żeby każdego dnia segregować śmieci i nie wrzucać ich bezmyślnie do jednego kosza.

Wróć