Pojemniki na śmieci

Kupujemy kosze na śmieci. Jak wybrać najlepsze?

Segregacja śmieci to nie lada wyzwanie zarówno w naszych domach, jak i prowadzonych przez nas firmach. Jak sprostać zadaniu, które stawia przed nami współczesność? Jak zadbać o planetę, a zarazem zaoszczędzić czas i wysiłek przy domowej segregacji śmieci? Pierwszy krok to zakup odpowiednich pojemników na śmieci.

Dwudziesty pierwszy wiek stawia przed nami nowe i odpowiedzialne zadania. Jednym z nich jest dbałość o przyszłość naszej planety Ziemi, którą w przyszłości przekażemy naszym dzieciom i wnukom. Ochrona środowiska naturalnego to zadanie nie tylko dla rządzących ale dla każdego z nas. Wspólnym wysiłkiem możemy powstrzymać proces zaśmiecania Ziemi, przyczyniając się do zmniejszenia tempa rozrastania się wysypisk śmieci i do odzyskiwania raz już użytych opakowań czy niepotrzebnych przedmiotów codziennego użytku. Od czego zacząć? Najlepiej od stworzenia naszego własnego domowego zestawu do prostej segregacji śmieci. Od 2019 roku obowiązują w Polsce nowe zasady segregacji śmieci. Na ulicach pojawiły się pojemniki na odpady w pięciu kolorach. Aby sprawnie i z łatwością wyrzucać do nich odpady warto segregację zacząć już we własnym domu.

Domowe pojemniki na odpady

Czym kierować się wybierając domowe pojemniki na odpady? Decydując się na zainwestowanie w domowy system segregacji śmieci warto od razu zakupić wszystkie potrzebne pojemniki, które pomogą nam w segregacji odpadów w gospodarstwie domowym. Pełen zestaw tworzy pięć pojemników w kolorach: żółtym (tworzywa sztuczne i metale), zielonym (szkło), niebieskim (papier), brązowym (bio) i czarnym (odpady zmieszane). Kupując domowe pojemniki na odpady trzeba przede wszystkim starannie dobrać ich rozmiary i pojemność biorąc pod uwagę z jednej strony powierzchnię naszej kuchni czy przedpokoju, gdzie pojemniki będą stać, a z drugiej, kalkulując produkcję śmieci w naszym gospodarstwie domowym. Będzie ona różna w zależności od liczby domowników.

Jakie pojemniki na śmieci wybrać?

Czy warto inwestować w pojemniki na śmieci z systemem do segregacji odpadów? Bez wątpienia tak. Segregowanie śmieci sprawia, że na wysypiska trafia mniej odpadów, a część z wyrzuconych przez nas opakowań czy odpadków może zostać ponownie wykorzystana. Segregacja rozpoczyna się już w gospodarstwie domowym, gdzie możemy z łatwością podzielić odpady na odpowiednie grupy, które potem bez wysiłku wrzucimy do wspólnego śmietnika.

Jakie kolory mają kosze na śmieci na poszczególne odpady?

Do pojemników w kolorze żółtym wrzucamy tworzywa sztuczne i metale (np. butelki i torebki plastikowe, kartony po mleku, puszki, nakrętki). Pojemniki w kolorze zielonym przeznaczone są na odpady szklane, m.in. butelki, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach (we wszystkich wypadkach bez nakrętek). Uwaga, nie wrzucamy tam szkła okiennego ani luster. Pojemniki niebieskie przeznaczone są na papier – wrzucamy tam makulaturę, książki, tekturę. Nie wrzucamy tam papieru zanieczyszczonego w jakikolwiek sposób (opakowania po lekach, chusteczki higieniczne, kartony po mleku). Kolor brązowy oznacza odpady tylu „bio”: są to m.in. resztki jedzenia (z wyjątkiem odpadów odzwierzęcych) i zawartość worków z odkurzaczy. Do pojemnika w kolorze czarnym wrzucamy resztki mięsne i kości z jedzenia, zatłuszczony lub brudny papier, zużyte materiały higieniczne (w tym pieluchy jednorazowe), żwir dla zwierząt i inne.

Jakie normy powinien spełniać pojemnik na odpady?

Najczęściej spotykany w tej chwili w Polsce pojemnik na odpady wykonany jest z tworzyw HDPE sztucznego bardzo wytrzymałego na niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Zwróćmy uwagę, czy pojemnik, który kupujemy ma szczelną klapę, która nie pozwoli na wydobywanie się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów.

Plastikowe kosze na śmieci – czy to wystarczy?

Plastikowe kosze na śmieci pomogą nam w odpowiedniej segregacji odpadów, które powstają w naszym gospodarstwie domowym. Jednak nie posegregują śmieci za nas. Na powodzenie i sprawności naszych działań na rzecz środowiska naturalnego będą miały wpływ nawyki, które sobie wytworzymy, nasza systematyczność i wytrwałość.

eHokery.pl - hokery, krzesła , stoły

Sklep internetowy eHokery.pl daje klientom możliwość wyposażenia swojego wnętrza w wysokiej jakości krzesła oraz hokery barowe przy jednocześnie najbardziej atrakcyjnej cenie na rynku. Znajdziecie tu bogaty asortyment mebli, a wśród nich najbardziej rozpoznawalne produkty wyposażenia wnętrz.
Jesteśmy bezpośrednim importerem produktów na rynek Polski dzięki czemu możemy zaoferować Państwu błyskawiczna wysyłkę oraz 24 msc gwarancji.

GMM Group Sp. z o.o. S. k. Opinie z ekomi-pl.com