Idealny hoker do kuchni - trzymaj się tych 5 zasad!

eHokery.pl
 | 16/03/21

Idealny hoker do kuchni - trzymaj się tych 5 zasad!

Idealny hoker do kuchni - trzymaj się tych 5 zasad!

Kuchnia stanowi ważne miejsce w domu. Materiały wykończeniowe, sprzęt, meble i dodatki, mają niebagatelny wpływ na jej wygodę, estetykę i funkcjonalność oraz satysfakcjonujący efekt końcowy tworzonej stylizacji. Wprowadzając hokery do kuchni swojego domu korzystaj z 5 zasad, które pomogą Ci w wyborze właściwego modela. 

Określ rodzaj stylizacji Twojej kuchni.

Stylizacja w jakiej urządzasz wnętrze domu na pewno zadecyduje o wyborze właściwego hokera do kuchni. Kształt, kolorystyka i rodzaj materiałów wykończeniowych hokera powinna współgrać z innymi elementami wyposażenia. Idealnym przykładem hokera do kuchni w stylu loftowym jest stalowy model TRAVIS z naszej kolekcji . Dla bardziej klasycznych aranżacji lepiej dopasujesz krzesło-hoker CAPRI a nowoczesność i ponadczasową elegancję kuchni podkreśli hoker CYDRO https://ehokery.pl/hoker-cydro-czarny.html

Najpierw wymierz a potem kupuj

Hokery do kuchni są ciekawymi, wygodnymi i użytecznymi meblami, które dobrze sprawdzają się przy wyższych blatach nowoczesnej zabudowy kuchennej. Wysokość szafek kuchennych i wysp wyposażonych w media (zlewozmywak, kuchenka do gotowania) oscyluje w zakresie 80-90 cm, ale kontuar typu barek to jakieś 100-120 cm. Bywa, że kuchnia ma tylko jedną wysokość zabudowy. Inne aranżacje przewidują różne wysokości kuchennych blatów. Z tego względu hokery do kuchni produkowane są w różnych wysokościach lub wyposaża się je w podnośniki umożliwiające regulację wysokości. Sprawdź w jak wysokie blaty wyposażona jest Twoja kuchnia, bo znajomość tych parametrów może mieć wpływ na właściwy wybór.

Jaka jest Twoja kuchnia?

Współczesne kuchenne wnętrza często rezygnują z obecności tradycyjnego stołu. W małej kuchni tę rolę pełnią blaty szafek lub specjalne wyższe kontuary. Hoker do kuchni o niewielkim metrażu nie może mieć rozbudowanej formy. Tutaj lepiej sprawdzą się lżejsze konstrukcje z niewielkim oparciem, które łatwo wsunąć pod blat. Niezwykle pomocne może okazać się obrotowe siedzisko, które ułatwia siadanie i znacząco zwiększa zakres wykonywanych przy hokerze czynności np. sięganie do szafki za plecami bez konieczności wstawania. Smukły hoker JIMI  doskonale uzupełni wnętrze niewielkiej kuchni 

Hokery do kuchni o większych przestrzeniach sprawdzą się przy kuchennej wyspie, która przejmuje rolę stołu do pracy i posiłków. 

Aneks kuchenny połączony z salonem często wyposażony jest w wyspę lub wysokie blaty.  Stojące przy nich eleganckie hokery kuchenne pełnią funkcję integrującą dwie przestrzenie o różnym przeznaczeniu. W zależności od zamysłu aranżacyjnego, hokery mogą mieć wygląd wtapiającego się w całość dodatku lub przyjąć postać wyróżniającego się elementu, który nadaje wnętrzu charakteru. Obejrzyj model ARKO.

Pomyśl kto i w jakich okolicznościach będzie korzystał z hokerów.

Z kuchni korzystają wszyscy domownicy. Codzienne siedzenie przy stole, jedzenie i przygotowywanie posiłków integruje rodzinę. Twoją kuchnię pewnie nie raz odwiedzą pojawiający się w domu goście. Na hokerze kuchennym pewnie chętnie przysiądzie przyjaciółka, która wpadnie na kawę podczas Twoich kuchennych zajęć. Hoker w kuchennym aneksie z barowym kontuarem będzie wygodnym miejscem do wypicia drinka podczas domowej imprezy. Sprawdź czy hoker ROSSI   będzie dobrym krzesłem dla Ciebie i Twoich gości.

Zwróć uwagę na surowce z jakich wykonany jest hoker

Czystość i higiena to ważny czynnik decydujący o wyborach. W kuchni korzystasz z wody i różnych produktów spożywczych, które często lądują tam, gdzie nie trzeba. Podczas jedzenia i spotkań towarzyskich też bywają różne sytuacje  Materiały z jakich wykonany jest hoker powinny być łatwe do wyczyszczenia. Na pewno sprawdzą się tu siedziska wykonane z tworzywa sztucznego lub ekologicznej skóry. 

Przeczytaj więcej:

10 zalet hokerów kuchennych

Typy hokerów - jak wybrać odpowiedni

Wróć